Maribor, 21.3.-22.3. 2026
Tudi letos je v Mariboru potekal tradicionalni Četveroboj narodov, na katerem so nastopile reprezentance Slovenije, Hrvaške, Bosne in Hercegovine ter Srbije. Slovenska mladinska reprezentanca je z odličnimi nastopi osvojila skupno 2. mesto, med zaslužnimi za ta uspeh pa je bil tudi naš plavalec Julijan Pevec.
Član Plavalnega kluba Neptun Celje je Slovenijo zastopal v kategoriji mladincev in nastopil v več zahtevnih disciplinah:
- 50 m hrbtno
- 200 m hrbtno
- 200 m prsno
- 400 m mešano
S svojimi nastopi je pomembno prispeval k skupnemu točkovnemu izkupičku reprezentance. Posebej se je izkazal v disciplini 200 m prsno, kjer je z odličnim in konkurenčnim nastopom Sloveniji priplaval dragocene točke ter pomembno pripomogel k ekipnemu uspehu.
Nastopi na takšnih mednarodnih tekmovanjih so izjemno pomembni za razvoj mladih plavalcev, saj omogočajo pridobivanje dragocenih izkušenj in primerjavo z najboljšimi vrstniki iz regije.
Za Plavalni klub Neptun je uvrstitev Julijana v reprezentanco in njegov prispevek k ekipnemu srebru velik uspeh ter potrditev kakovostnega dela v klubu.
Čestitke Julijanu za odličen nastop in zastopanje klubskih ter državnih barv! 💙
